Prodej pneuNáhradní dílyServis motocyklůPneuservis
FacebookYouTube

Sledovat či nesledovat při koupi stáří pneumatik?

12.07.2015

Stále častěji se nás naši zákazníci ptají na témata spojená se stářím a životností pneumatik. Spousta řidičů je stále mylně informována o tom, jak dlouho je možno považovat kvalitně uskladněné pneumatiky za nové. K tomuto tématu se vyjádřili i renomovaní výrobci pneumatik jako je Goodyear a Dunlop .

Evropská technická organizace výrobců pneumatik i americká Asociace gumárenských výrobců shodně prohlásili, že by neměla být určena žádná pevně daná životnost pneumatiky. Dle jejich názorů není žádná technická ani vědecká studie, která by dokazovala že nové, nepoužité a řádné skladované pneumatiky ztrácejí na kvalitě proti nově vyrobeným.

Jak je to s tím stářím pneumatik konkrétně?

Při nákupu pneumatik vybírejte u renomovaných prodejců, kteří jsou schopni zaručit kvalitní skladování pneumatik. Veškeré parametry správného skladování pneumatik uvádí právě Evropská technická asociace výrobců pneumatik. Základními sledovanými veličinami by měla být ochrana před vysokými teplotami, vlhkostí, ultrafialovým zářením a agresivními chemikáliemi.

Další normy

Jsou zde také další normy, které řeší maximální stáří pneumatiky aby mohla být nazývanou novou. Německá a Britská norma mluví o hranici pěti let, ale stále zde není ani zmínka o tom, že by pneumatiky neměli být používány. Megalevnepneu.cz jako jeden z nejvýznamnějších prodejců pneumatik veškeré tyto normy sleduje a bezpečně dodržuje. Megalevnepneu.cz jsou zárukou nákupu nových a bezpečných pneumatik.

Mohlo by Vás také zajímat: Jak správně pečovat o pneumatiky

 
 
Zasílat novinky
Odhlášení z odběru novinek
Pro odhlášení z odberu novinek, zadejte svoji emailovou adresu do kolonky a potvrďte tlačítkem OK. Pokračujte dle instrukcí v emailové zprávě.
 
Otevírací doba
Po - Pá: 8:00 - 17:00
Zákaznická linka
+420 312 547 380
FAX
+420 314 501 590