Prodej pneuNáhradní dílyServis motocyklůPneuservis
FacebookYouTube

Runflat pneumatiky - bezpečně se vypořádají s defektem

12.09.2016
Přestože moderní pneumatiky jsou vyráběny z kvalitních materiálů, zejména na českých silnicích plných výmolů může k poškození pláště dojít. Propíchnutá pneumatika už ale nemusí být noční můrou každého řidiče, s některými typy pneumatik můžete absolvovat bezpečnou jízdu i s defektem!

Při poškození pneumatiky nebrzděte!

Podle průzkumů se každý řidič alespoň jednou za život musí potýkat s propíchnutou pneumatikou, ale málokdo ví, jak v takové situaci reagovat. Nejčastějším jednáním řidičů bývá prudké brzdění, což ale může vést k dalším komplikacím včetně dopravních nehod. Ideální by byla úplně opačná reakce, tzn. mírné přidání plynu a dojezd na nejbližší bezpečné místo.
Když se po zastavení přesvědčíte, že vás nemůže nic ohrozit, zatáhněte ruční brzdu a zařaďte rychlost. Samozřejmostí by mělo být zapnutí výstražných světel, oblečení reflexní vesty a umístění výstražného trojúhelníku ve vzdálenosti 100 m za vozidlem, teprve po těchto opatřeních se můžete sami pokusit o výměnu pneumatiky nebo zavolat asistenční službu.  

 

 

 

S propíchnutou pneumatikou bez stresu

Ačkoliv je nutností znát předchozí pravidla pro počínání v případě náhlého defektu na vašem vozidle, se správnou pneumatikou se můžete podobným situacím vyhnout.  Jak je to možné? Existují hned dva typy pneumatik, které nevyžadují okamžitou výměnu, a díky kterým se zvládnete v naprosté pohodě přemístit domů nebo do servisu. Oba druhy můžete najít mezi naším sortimentem.

Samonosné pneumatiky neboli „run-flat“

Tento typ pneumatik je vyroben z  materiálu, který drží tvar i v případě úniku veškerého vzduchu. Ač to možná zní neuvěřitelně, s prasklou run-flat pneumatikou můžete ujet až 80 km při rychlosti 80 km/h!  Dobrou zprávou je, že při nákupu těchto pneu nemusíte sahat hluboko do kapsy, protože rozdíl mezi klasickými pneumatikami a těmi s technologií run-flat je pouze v řádu několika stovek. V eshopu megalevnepneu.cz najdete pneumatiky téměř všech známých značek vybavených tímto systémem.

Samozacelující pneumatiky – konec složitým výměnám pneu

Novinkou na našem trhu už nejsou ani pneumatiky se samozacelující funkcí. Jakmile pocítíte defekt na pneumatice, není nutné zastavovat, protože vpich se sám zacelí. Pneumatiky fungují na principu speciální těsnící vrstvy uvnitř pneumatiky, která brání úniku vzduchu, což zajišťuje neporušenost pláště.  Tato technologie je aplikována zatím pouze na vybrané značky jako Pirelli, Continental, Hankook nebo Michelin. S oběma výše uvedenými typy pneumatik bude vaše jízda mnohem bezpečnější a pohodovější.

 
 
Zasílat novinky
Odhlášení z odběru novinek
Pro odhlášení z odberu novinek, zadejte svoji emailovou adresu do kolonky a potvrďte tlačítkem OK. Pokračujte dle instrukcí v emailové zprávě.
 
Otevírací doba
Po - Pá: 8:00 - 17:00
Zákaznická linka
+420 312 547 380
FAX
+420 314 501 590