Prodej pneuNáhradní dílyServis motocyklůPneuservis
FacebookYouTube

Jak správně pečovat o pneumatiky? Povinné přezouvání nestačí

16.01.2017

Přestože jsou pneumatiky v podstatě bezúdržbové a nemusíme se zabývat jejich mytím ani impregnací či lakováním, určitou péči přece jen potřebují. Jak zařídit, aby nám pneumatiky vydržely co nejdéle a nemuseli jsme každou sezónu pořizovat nové?

Důkladné nahuštění pneumatik

Každý řidič potvrdí, že pokud nejsou pneumatiky správně nahuštěné, nejen že se snižuje jejich životnost, ale také funkčnost. Optimální přilnavost k vozovce je základem bezpečné jízdy a vysokého výkonu vozidla. Jestliže delší dobu jezdíme na podhuštěných nebo přehuštěných gumách, výrazně tak zkracujeme dobu, po kterou můžou být bezpečně používané.

Jelikož pravidelné huštění pneumatik není náročné časově, fyzicky ani finančně, protože tuto činnost můžete provádět zcela zdarma u každé benzinové pumpy, mělo by být samozřejmostí pro každého motoristu.

Pravidelné vyvažování

Kvalitní a dlouhé jízdy docílíme také správným vyvážením pneumatik. Pokaždé, když přezouváme pneumatiky, měli bychom provést i vyvážení. Pokud ovšem při jízdě pozorujeme, že se vozidlo stáčí k jedné straně nebo cítíme ve volantu chvění, je nutné navštívit autoservis i v případě, že zrovna není období výměny gum.  

Když nebudeme dbát na pravidelné vyvažování, pneumatiky se rychleji sjedou a je nutné pořídit nové. S tím souvisí i používání vhodných pneu v období, pro které jsou určeny – velkou nabídku zimních a letních pneumatik najdete na našem webu.

Geometrie náprav

Dalším krokem k delší životnosti pneumatik je včasné seřizování geometrie náprav, které je důležité pro rovnoměrné sjíždění pneumatik. Seřizování je nutné především u starších vozidel, ale i majitelé nových aut by na něj neměli zapomínat.  Žádná pneumatika ovšem není nesmrtelná, a když dospějete do bodu, kdy bude nákup nových gum nevyhnutelný, navštivte stránky. U nás najdete pneumatiky takových značek, jako je například Barum , Dunlop nebo Continental .


 

 
 
Zasílat novinky
Odhlášení z odběru novinek
Pro odhlášení z odberu novinek, zadejte svoji emailovou adresu do kolonky a potvrďte tlačítkem OK. Pokračujte dle instrukcí v emailové zprávě.
 
Otevírací doba
Po - Pá: 8:00 - 17:00
Zákaznická linka
+420 312 547 380
FAX
+420 314 501 590