Prodej pneuNáhradní dílyServis motocyklůPneuservis
FacebookYouTube

Jaké dělají řidiči nejčastější chyby při výběru pneumatik

27.09.2015

Každý řidič ví, že pro bezpečnost jízdy je naprosto zásadní obutí kvalitními pneumatikami. Pneumatiky jsou jediným pojítkem vozidla a silnice. Bohužel otázka výběru pneumatik bývá často podceňována. Dochází k nákupu chybných rozměrů a šetří se na kvalitě. Dnešní článek poradí, jakých chyb se vyvarovat.

1. Řidiči volí levnější pneumatiky a nehledí na kvalitu

Řidiči by při výběru pneumatik neměli sledovat jako jediný parametr cenu a hledat ty nejlevnější výrobky. Důležité je sledovat testy a nezávislé recenze. Mnohé pneumatiky od velmi levných výrobců nesplňují základní bezpečnostní požadavky. Při několika testech již bylo zjištěno, že nejlevnější pneu mají zásadní nedostatky.

2. Řidiči nakupují celoroční pneumatiky

Častou chybou je také volba celoročních pneumatik . Tento zdánlivě výhodný kompromis mezi letními a zimními pneumatikami není pro naše klimatické podmínky vhodný.  Celoroční  pneumatiky doporučujeme spíše pro řidiče v jižních zemích, kde nejsou klimatické výkyvy takové v tuzemsku.  Odborníci proto použití celoročních pneumatik doporučují jen svátečním řidičům. V žádném případě se použití nedoporučuje tam, kde řidiči jezdí se svými vozy v létě po rozpálených silnících nebo v zimně na hory.

 

3. Volba špatných rozměrů pneumatik

Možná se nad tímto bodem usmějete, ale tuto chybu bohužel dělá spousta řidičů. Před nákupem pneumatik nezkontrolují rozměr pneumatik na svém voze. Rozměry pneu zjistíte na bočnici pneumatik. I když jste si jistí, že znáte rozměry svých pneumatik, zkontrolujte jestli tato velikost sedí s  povolenými rozměry pneumatik ve velkém technickém průkaze. V technickém průkaze pak doporučené rozměry najde v sekci nápravy. Tato kontrola je důležitá zvláště u ojetých vozů. Původní majitel totiž nemusel být příliš důsledný při nákupu pneu.
Spoustu bezpečně najetých kilometrů se správnými pneumatikami přeje megalevnepneu.cz.

 
 
Zasílat novinky
Odhlášení z odběru novinek
Pro odhlášení z odberu novinek, zadejte svoji emailovou adresu do kolonky a potvrďte tlačítkem OK. Pokračujte dle instrukcí v emailové zprávě.
 
Otevírací doba
Po - Pá: 8:00 - 17:00
Zákaznická linka
+420 312 547 380
FAX
+420 314 501 590