Prodej pneuNáhradní dílyServis motocyklůPneuservis
FacebookYouTube

Známe výhody zimních a letních pneumatik oproti celoročním: vyplatí se přezouvat!

24.09.2016

Patříte mezi řidiče, které obtěžuje každoroční přezouvání pneumatik, a raději byste se této činnosti vyhnuli pořízením jedné sady pneumatik celoročních? Pokud o nich uvažujete, raději přesměrujte své myšlenkové pochody jinam, s celoročními pneumatikami v našich končinách nepochodíte.


V posledních desetiletích Česká republika určitě nepatří k oblastem, kde bychom se celou zimu prodírali vysokými sněhovými závějemi. Pokud si ale vzpomínáte, minimálně poslední tři zimy nás na pár dní překvapilo nepříjemné husté sněžení, které silničářům způsobilo nemalé problémy. Jak se budete v takových podmínkách pohybovat autem bez zimních pneumatik? Jen těžko.

Celoroční pneu vám bezpečnost nezaručí

Zimní a letní pneumatiky se liší v tom, že mají podávat ideální výkon v určitém ročním období. Celoroční gumy mají jednotný vzor pro jakékoliv počasí, což nemůže zaručit stejně dobré fungování za všech podmínek. Pneumatiky používané po celý rok jsou tedy pouze kompromisním řešením a nikdy nebudou dostatečně bezpečné. Mnoho výzkumů dokazuje, že i průměrná letní nebo zimní pneumatika je lepší než ta nejlepší celoroční.

 

 

 

Pokud nepřezouváte, nemusíte ušetřit

Dalším argumentem, proč si pořizovat pouze jednu sadu pneumatik na celý rok, je cena. My jsme ale spočítali za vás, že sada zimních a letních pneumatik v průměrné cenové relaci vás vyjde ve srovnání s celoročními pouze o cca 1000 Kč dráž. Ceny celoročních pneumatik se sezonními můžete srovnat na našich webových stránkách.


Pokud stále uvažujete o koupi celoročních pneu, možná vás přesvědčí povinnost plynoucí ze zákona, že by se v zimě  měly používat pneumatiky s hloubkou drážek alespoň 4 mm. Pokud pravidelně měníte letní pneumatiky na zimní, nemůže se vám stát, že budete mít na podzim na celoročkách sjetý vzorek a na zimu budete stejně muset utrácet za nové.

Výměna pneumatik během chvilky

Jestli se řadíte mezi výše zmíněné řidiče, které nebaví dvakrát do roka složitě přezouvat pneumatiky, ujišťujeme vás, že celým aktem strávíte přibližně hodinu a půl, a pokud využijete služeb servisu, nemusíte v podstatě hnout prstem.  Mezi sortimentem našeho e-shopu najdete velký výběr jak letních a zimních, tak celoročních pneumatik všech značek, takže je jen na vás, jakému typu dáte přednost.
 

 
 
Zasílat novinky
Odhlášení z odběru novinek
Pro odhlášení z odberu novinek, zadejte svoji emailovou adresu do kolonky a potvrďte tlačítkem OK. Pokračujte dle instrukcí v emailové zprávě.
 
Otevírací doba
Po - Pá: 8:00 - 17:00
Zákaznická linka
+420 312 547 380
FAX
+420 314 501 590