Prodej pneuNáhradní dílyServis motocyklůPneuservis
FacebookYouTube

Výhody a nevýhody použitých pneumatik

09.06.2015

Letní sezóna pro motoristy již dávno začala a jen poslední opozdilci jezdí ještě na zimních pneumatikách. Většina z nás přezula na letní pneu a ti méně šťastní byli postaveni před nepříjemnou povinnost obstarat pro svého miláčka nové obutí. I když se na trhu v posledních letech objevují čím dál tím častěji pneumatiky asijské provenience se zajímavou kvalitou a snad ještě zajímavější cenou, mnoho řidičů sahá po koupi pneumatik použitých. Dnešní článek srovná výhody použitých pneumatiky a nových a poradí, na co si dát při koupi pozor.

Na co si dát před koupi použitích pneu pozor?

Před svým rozhodnutím mějte jistě na paměti, že nejen hloubka dezénu pneumatiky má vliv na další použitelnost. Sledovat bychom měli také celkové stáří pneumatiky. Směs, ze které jsou pneumatiky vyrobeny věkem ztrácejí svou životnost. Zásadní pro kvalitu pneumatik jejich skladování. Obecně by  se dalo říci, že cca po třech letech pneu ztrácejí svou životnost. Projevuje se to zejména ztrátou trakce a delší brzdnou dráhou.

Když použité pneu, tak od prověřeného prodejce

Z výše uvedeného je patrné, že největší nevýhodou koupi použitých pneu je nejistota jejich původu. Před pořízení se zajímejte na jakém vozidle byly pneumatiky používány a v jakých podmínkách. Ptejte se také po původní majiteli. Zkuste se zaměřit jak moc se o pneumatiky původní majitel staral. Pneu mohou mít také skryté vady, ty bohužel laik nepozná.  Tyto vady může odhalit proškolený technik v pneuservisu. pokud si budete před koupi nejistí, raději si koupi rozmyslete.

Pojďme si tedy shrnout základní body, na které je nutné se zaměřit:

•    Kde byly pneumatiky před koupi skladovány?
•    Kde a jak byl vůz s původními pneumatikami parkován?
•    Byly pneumatiky správně huštěny?
•    Nebylo vozidlo s pneumatiky havarováno?

Vždy sáhněte raději po nových pneumatikách

V závěru vám zkusíme dát poslední a nejdůležitější radu. Pokud je to jen trochu možné, šáhněte po pneumatikách nových. Pokud je pro vás ekonomická stránka nejdůležitějším prvkem výběru, je možné nakoupit za cenově velmi dostupných podmínek ve výprodeji pneu . Použité pneu mají cca třikrát menší životnost a tak úspora může být jen relativní.

 
 
Zasílat novinky
Odhlášení z odběru novinek
Pro odhlášení z odberu novinek, zadejte svoji emailovou adresu do kolonky a potvrďte tlačítkem OK. Pokračujte dle instrukcí v emailové zprávě.
 
Otevírací doba
Po - Pá: 8:00 - 17:00
Zákaznická linka
+420 312 547 380
FAX
+420 314 501 590