Prodej pneuNáhradní dílyServis motocyklůPneuservis
FacebookYouTube

Test sportovních moto pneumatik: Jaké jsou zaručeně nejlepší?

21.08.2016

Nedílnou součástí silničních motocyklů jsou pneumatiky, které musí projít důkladnými testy, aby splňovaly všechna kritéria potřebná k rychlé a bezpečné jízdě. Jedno z posledních testování uskutečnil vyhlášený motoristický časopis Motorrad, a to na celkem šesti typech motopneu v rozdílných povětrnostních podmínkách.

Hodnotila se přilnavost, opotřebení i rychlost

Testy probíhaly jak na závodním okruhu, tak na nově vybudované silnici. Bral se ohled na jízdu na suché i mokré vozovce. Hodnoceny byly klasické parametry jako přilnavost, stabilita, ovladatelnost, brzdná dráha, rychlost, zpomalení, přesnost řízení, životnost, reagování v mezních situacích a náchylnost k postavení motocyklu. Důležitým hlediskem byl stav pneumatik po najetí 4000 kilometrů. Jaký typ se ocitl na prvním místě?

Kdo zvítězil na závodním okruhu?

Na závodním okruhu se vítězem ve všech zohledňovaných kategoriích stala pneumatika Pirelli Diablo Rosso Corsa. Své soupeře porazila zejména ve stabilitě v zatáčkách, v rychlosti a přilnavosti. Vítězovi sahali na paty výrobci Metzeler a Continental.

Výsledky testování na silnici byly vyrovnané

Vyhledáváte-li ke svým jízdám kvalitní povrchy nových silnic, nemusíte se podle výsledků testů zabývat typem pneumatik, což je určitě velká výhoda. Na tomto povrchu byly zaznamenány velmi podobné výkony, v hodnocení chování v mezních situacích a stability dokonce dopadly všechny pneumatiky úplně stejně.

Michelin jedničkou v mokru a v testech opotřebení

Teprve při testování na mokré vozovce se ukázalo, které pneumatiky si zaslouží stát na stupni vítězů.  Pneumatika značky Michelin se projevila jako nejlepší volba pro mokrý povrch, následoval ji Bridgestone S20 Evo a Dunlop Sportsmart 2.

Michelin vyhrál i v testech opotřebení - jeho vzorek na obou nápravách byl nejméně sjetý. Druhé a třetí místo v této kategorii obsadil Dunlop a Metzeler.

Testy prokázaly vysokou úroveň pneumatik

Vyrovnanost výsledků testování jednotlivých parametrů ukázal, že kvalita testovaných pneumatik dosahuje velmi vysoké úrovně. Ať už si tedy vyberete jakýkoliv typ pneumatiky z těchto vzorků, nemůžete udělat chybu.

Jaké bylo pořadí testovaných pneu?

1.-2. místo - Michelin Pilot Power 3

 Moto pneu Michelin Pilot Power 3

1.-2. místo - Metzeler Sportec M7 RR

 

Metzeler Sportec M7 RR


3.místo - Bridgestone S20 Evo

 


4.místo - Dunlop Sportmax Sportsmart II
5.-6. místo - Continental Sport Attack 2
5.-6.místo - Pirelli Diablo Rosso Corsa

 
 
Zasílat novinky
Odhlášení z odběru novinek
Pro odhlášení z odberu novinek, zadejte svoji emailovou adresu do kolonky a potvrďte tlačítkem OK. Pokračujte dle instrukcí v emailové zprávě.
 
Otevírací doba
Po - Pá: 8:00 - 17:00
Zákaznická linka
+420 312 547 380
FAX
+420 314 501 590