Prodej pneuNáhradní dílyServis motocyklůPneuservis
FacebookYouTube

Znáte základní pravidla bezpečného provozu v zimě? Zimní pneumatiky nestačí!

15.11.2016

Začátek listopadu je ideální doba nejen na včasnou výměnu letních pneumatik na zimní, ale také na připomenutí těch nejdůležitějších rad, které vám a vašemu autu pomůžou bez úhony přečkat zimu.

Udržujte si odstup

Samozřejmostí by mělo být udržování  bezpečné vzdálenosti od vozidel jedoucími před vámi, přestože to tak v reálu bohužel nebývá.  Mnoho řidičů tento fakt zanedbává, a z tohoto důvodu dochází nezřídka k dopravním kolapsům. V zimním období těchto nehod rapidně přibývá vzhledem k podstatně delší brzdné dráze na sněhu a náledí. 

Nikam nespěchejte

Způsob jízdy vždy přizpůsobte aktuálním podmínkám, to je jedno z nejdůležitějších pravidel silničního provozu - především v zimě by mělo platit dvojnásob! Pokud ráno zaspíte a bude vám hrozit, že nestihnete důležitou schůzku, v případě sněhové kalamity dejte raději přednost městské hromadné dopravě.

Předvídejte dopravní situace

Uvědomte si, že nejste jedinými účastníky silničního provozu a při jízdě buďte ostražití. Přestože celý život řídíte podle pravidel, může se stát, že vás nemile překvapí auto, jehož řidič natolik důsledný není. Před zatáčkou vždy přibrzděte, dodržujte plynulou jízdu a hlídejte si zpětná zrcátka. Také udržováním konstantní rychlosti můžete předejít riziku smyku na namrzlé vozovce.

 


 

 

Udržujte auto bez nánosů sněhu

Vůbec byste neměli vyjíždět do provozu s autem zasypaným sněhem s tím, že ho cestou „setřesete“. Nejen že můžete ohrozit ostatní vozy nebo chodce, ale snižujete tak také svoji bezpečnost. Dbejte především na důkladné očištění zpětných zrcátek a světel, budete pak lépe viděni.

Nezapomeňte na přezutí

Pokud jste tak ještě neučinili, je na výměnu zimních pneumatik nejvyšší čas.  Na našich webových stránkách máte možnost vybírat z velkého množství pneumatik takových osvědčených značek jako je Michelin, Dunlop nebo Barum. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, kontaktujte nás.

 
 
Zasílat novinky
Odhlášení z odběru novinek
Pro odhlášení z odberu novinek, zadejte svoji emailovou adresu do kolonky a potvrďte tlačítkem OK. Pokračujte dle instrukcí v emailové zprávě.
 
Otevírací doba
Po - Pá: 8:00 - 17:00
Zákaznická linka
+420 312 547 380
FAX
+420 314 501 590